Саморобний простий кухонний таймер, секундомір, на МК Attiny 2313 з вибором мелодій.

24.02.2017

Останні коментарі

Про всі переваги таймерів, у тому числі і кухонних таймерів, секундомірів, можна не розповідати, вони зрозумілі і так. Особливо зручно, коли таймери і пристрою відліку часу компактні, прості у використанні, відображають доступну і легко сприйману інформацію. Один з варіантів таких саморобних таймерів зібрав для дружини, допомога на кухні і для себе, щоб не перетримати і не перетравити друковані плати.

За основу взято таймер з сайту радиокота, але варіант, який я спаяв, має ряд поліпшень і доробок. Зокрема, спрощена схема і замість оптичного енкодера використовується механічний, його можна зустріти набагато частіше в оптичних проводових комп’ютерних мишах. Введені зміни в схему, що дозволяють зробити світіння індикації більш рівномірним. Також коригування піддалася прошивка. Тепер, при проміжних положеннях енкодера, значення таймера не скачуть в довільних напрямках. За це окреме спасибі користувачеві «vasia_12 ». Він також описав механізм заміни мелодії в прошивці таймера на ту, яка найбільше Вам подобається. Інструкцію по заміні мелодії таймера і збірка мелодій, можна скачати ТУТ .

що Стосується принципової схеми таймера – нічого особливого і складного немає. Мікроконтролер — Attiny 2313, індикатор з загальним анодом. Транзистор можна замінити на будь-який інший малопотужний npn транзистор. Прошу звернути увагу на вольтаж схеми. Автор заявляв, що живити її можна парою звичайних ААА батарей. Я ж поставив акумулятор від мобільного телефону, так як їх у мене в надлишку, так і в монтажі, в даному випадку, він зручніше.

В якості корпусу я використав стару оптичну мишу, звідти взяв енкодер і кнопку. Точніше выпаял з плати всі деталі, крім них, непотрібну частину плати – відрізав.

Управляється таймер дуже просто. При короткочасному натисканні на коліщатко він включається і вимикається. Вибирається, прокручуванням коліщатка, в діапазоні від 1 до 99 хвилин. В процесі відліку часу видається звуковий сигнал, що нагадує швидке цокання годин, по завершенню – мелодія, і потім – сигнал, що звучить поки таймер не відключать. При тривалому натисканні на коліщатко – можна вибрати 3 команди, при цьому, на екрані відобразиться «OF», «PE», «CE». «OF» — вимкне таймер, «РЕ» — почне відлік часу до значення, яке було задано в останній раз, «СЕ» — секундомір, але, якщо сказати точніше, «минутомер» — просто показує кількість хвилин, що минув після запуску цієї команди.

Прошивку на саморобний таймер-секундомір можна завантажити ТУТ. При прошивці потрібно виставити наступні фьюзы: CKDIV8, SUT1, CKSEL0, CKSEL1 .

до Речі, є дуже зручна додаткова функція. 19я нога Attiny 2313 може керувати реле (розмикачем), тобто по закінченню таймером відліку часу буде звучати звуковий сигнал і відключиться якийсь пристрій, включене через реле, наприклад, мультиварка. Щоб звук не заважав (іноді це важливо), а розмикальний спрацював, просто додайте вимикач перед динаміком.

Короткий опис статті: таймер на pic16f628a Зручно, коли таймери часу компактні, прості, відображають легко сприйману інформацію. Схему такого саморобного кухонного таймера на Attiny2313 я викладаю. Саморобний кухонний таймер, Саморобний таймер, саморобний таймер включення, Саморобний секундомір, простий таймер, схема простого таймера, простий таймер зворотного відліку, простий таймер виключення, простий таймер вимикання комп’ютера, простий таймер +на мікроконтролері, таймер своїми руками, таймер часу +своїми руками, електронний таймер +своїми руками, таймер включення +своїми руками, таймер вимикання світла +своїми руками, таймер +для кухні +своїми руками, таймер реле часу +своїми руками, розетка таймер +своїми руками, цифровий таймер +своїми руками,Таймер

Джерело: Саморобний простий кухонний таймер, секундомір, на МК Attiny 2313 з вибором мелодій.

Також ви можете прочитати