Саморобки з бензопили своїми руками

23.09.2015

Що можна зробити з бензопили — саморобки з бензопили

В руках умільців звичайна бензопила, спочатку призначена для розпилювання деревини, стає воістину багатофункціональним пристроєм. При цьому широта її застосування просто вражає своєю різноманітністю. У продажу зустрічаються різні види спеціальних насадок, які значно розширюють можливості бензопил. До них відносяться такі насадки: бензоріз, окариватель, насос для перекачування води, мотор, кущоріз, снігоприбирач та інші. Але, незважаючи на це, багато умільці переробляють бензопили самостійно, використовуючи підручні матеріали. Саморобки з бензопили своїми руками може зробити практично будь-яка людина, яка хоч трохи розбирається в техніці.

Саморобки з бензопили своїми руками

Принцип переробки

В основі практично будь-саморобки з бензопили лежить використання її в якості універсального приводу, який можна застосувати для величезного числа різних пристроїв. Область їх використання дуже широка: різання каменю і металу, викачування води, прибирання снігу, буріння свердловин і лунок, їзда, переміщення різних предметів, плавання і навіть польоти.

Реалізують потенційні можливості бензопили за допомогою різноманітних пристосувань і насадок. В основі будь-якої переробки лежить простий принцип відбору потужності двигуна: до вихідного валу під’єднується необхідне майстру пристрій. Наявність потужного мотора, компактні розміри і порівняно легкий вага цього інструменту, автономність і здатність працювати практично в екстремальних умовах роблять його можливості воістину безмежними. Важливе значення має і практична конструкція муфти зчеплення, яка оберігає вузли і системи пили від поломок і перевантаження. Інструмент, виготовлений з бензопили, відрізняється своєю герметичність, тому його можна використовувати практично в будь-якому положенні.

Що можна зробити з бензопили

Всі саморобки можна умовно розділити на 2 групи:

  • найбільш прості пристрої (болгарка, льодобур, насос, лебідка, мотоблок, човновий мотор, велосипед, мопед);
  • більш складні механізми і предмети (пилорама, снігоприбирач, снігохід, аеросани, електростанція, вертоліт, цельнокованый ніж)

Для виготовлення всіх вище перерахованих пристроїв можна використовувати різні марки бензопил. При їх виборі слід враховувати необхідну потужність для нормальної роботи переробки. Найчастіше для виготовлення різних пристроїв використовують такі марки бензопил: Дружба, Штиль, Урал.

Саморобки з бензопили своїми руками

Найбільш прості саморобки з бензопили

Нижче наведені різні варіанти пристроїв, зроблених з бензопил. Кожен бажаючий зможе використовувати такі ідеї у своєму господарстві. З бензопили з невеликою кількістю додаткових матеріалів можна зробити:

Болгарка. Основна система такого пристрою — підшипниковий вузол з валом. На одному його кінці встановлюють ведений шків, який обертається за допомогою клинового ременя. На іншому закріплюють оправлення для відрізних кругів. В залежності від їх марки такий болгаркою можна різати камінь, метал, цегла та інші будівельні матеріали.

Саморобки з бензопили своїми руками

Льодобур. Для хорошої роботи пристрою швидкість шнека не повинна бути великою, тому необхідно використовувати редуктор, виконаний у вигляді черв’ячної або клинопасової передачі. Такий пристрій можна застосовувати при будівництві фундаменту гвинтових паль і для інших земляних робіт.

Насос для перекачування води можна використовувати для поливу городу, аварійного водопостачання, осушення водойм або залитих підвалів. Така насадка являє собою простий відцентровий насос, обладнаний кронштейном для кріплення до пилі і шківом, що призводить турбіни насоса в дію.

Лебідка. в якій використовується привід бензопили. Тягове зусилля такого пристрою безпосередньо залежить від потужності мотора пилки. При використанні додаткового блоку її можна значно збільшити. Цей пристрій оснащують такими додатковими деталями, як відвідний блок, гаки, ремені, анкери.

Саморобки з бензопили своїми руками

Човновий мотор з бензопили – прекрасна альтернатива купівлі дорогого двигуна. Для забезпечення руху до 20 км/год досить встановити на саморобний човен човновий мотор з редуктором (передаточне відношення 2:1) і 3-х лопатевим гвинтом, діаметром 210 мм, При цьому витрата палива буде становити всього 1л на годину роботи мотора.

Саморобки з бензопили своїми руками

Мотокультиватор з бензопили може зібрати практично кожен. Для цього потрібна система передачі (2 шестерні). З її допомогою енергія двигуна передається на провідне колесо, завдяки яким робочий механізм приводиться в рух. Звичайно, такий культиватор малопридатний для обробки величезного поля, але для присадибної ділянки його потужності цілком вистачить.

Саморобки з бензопили своїми руками

Мопед з бензопили. Для такого транспортного засобу знадобиться база, наприклад, старий велосипед. На його раму кріплять мотор бензопили. Як правило, на такому засобі пересування застосовується зубчаста передача. Якщо для переробки використовується гірський велосипед, то для керування швидкістю пересування знадобиться редуктор.

Саморобки з бензопили своїми руками

Для виготовлення наведених нижче пристроїв майстрові потрібні технічні знання та досвід роботи з різними механізмами і матеріалами. З бензопили з допомогою різних комплектуючих можна створити такі вправи:

Пилорама з бензопили. яку можна зробити за допомогою металевої рами. До цієї рамі жорстко прикріплюється бензопила. Заготовки можна направляти по рейковому шляху. Є й інші варіанти пилорам. Так для пристрою, призначеного для поздовжнього розпилювання, знадобиться адаптер, який прикріпляється до шини, розташованої біля її основи і спрямовуюча, що задає напрямок руху адаптера. Напрямну встановлюють на дошку, прикріплену до распиливаемому колоді. За допомогою такої пилорами колоди можна розділяти на 2-4 частини.

Саморобки з бензопили своїми руками

Портативна електростанція з бензопили здатна забезпечити енергією в будь-яких віддалених від електромереж місцях. Для її створення потрібні такі комплектуючі: шестереночный редуктор, генератор, металева планка, приводний ремінь, пульт управління. Для такого пристрою найбільше підходять потужні пили Дружба і Урал.

Саморобки з бензопили своїми руками

Саморобний снігоприбирач може бути зроблений з пилки, потужність якої не перевищує 3 кВт. Для нього необхідно змонтувати шнековий вузол з лопатями з міцного, але еластичного матеріалу. Ланцюгом мотор з’єднується зі шнековим вузлом через пару шестерень. До снегоуборщику можна приробити, як колеса, так і полози. Для відкидання снігу можна використовувати будь-яку трубу великого діаметру.

Саморобки з бензопили своїми руками

Саморобний снігохід з бензопили за своєю конструкцією трохи складніше пилорами. Снігохід складається з рами, двигуна, гусениці і рульового управління. Також йому необхідні полози для пересування. Для його створення на кермо необхідно винести газ і зчеплення. Також слід продумати систему амортизуючою підвіски несучої рами. Так як у бензопили немає трансмісії, то зчеплення на саморобний снігохід ставлять відцентрове. Також застосовують поліклинові ремінь і ланцюг. Для рульового механізму можна використовувати деталі старого велосипеда. Його переробляють так, щоб центральна вісь переміщувала повертають лижі тяги. Для посилення тяги на приводний вал гусениці встановлюють тягову шестірню. Потужність двигуна повинна бути не менше 5 л. с.

Саморобки з бензопили своїми руками

Аеросани з бензопили зробити набагато простіше, ніж снігохід. Великий гвинт, що обертається безпосередньо двигуном бензопили, повідомляє рушійну силу. Серйозним обмеженням використання таких аеросаней через їх недостатню прохідності є невелика потужність двигуна бензопили. Для поїздок по засніжених полях потрібно двигун, потужністю не менше 12 л. с.

Саморобки з бензопили своїми руками

Вертоліт ранцевого типу з бензопили. Такий літальний апарат може піднятися в повітря тільки тоді, коли в його конструкції будуть використані не менше чотирьох двигунів, загальною потужністю від 20 л. с. працюють в узгодженому режимі. Зробити його з однієї бензопили не вийде. Використання такого саморобного апарату може бути небезпечно для життя.

Цельнокованый ніж з ланцюга можуть зробити люди, знайомі з ковальською справою. Для цього, в першу чергу, старі ланцюга ділять на шматки, які потім зварюють у заготовки. Їх нагрівають в горнилі до 850°С. Заготовки пресують до тих пір, поки не позбудеться порожнеч між ланками. Далі метал піддають ковальської обробки, поки не додадуть заготівці необхідну форму і міцність.

Саморобки з бензопили своїми руками

А що ви робили з бензопили?

Короткий опис статті: бензопили Огляд саморобок, які можна зробити з бензопили

Джерело: Саморобки з бензопили своїми руками

Також ви можете прочитати